Sugestie, których trzeba przestrzegać, by unikać wypadków

2016-04-12 20:50

Statystyki podkreślają, że wypadki powodują w większości wypadków osoby młode. Głównym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Oczywiście, niektóre wypadki są nieuniknione, lecz są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko prowadzący zachowa właściwą baczność. Dobitną rzeczą jest, by każdy adresujący był postacią odpowiedzialną.

Oto kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Pamiętaj, ze podczas jazdy cała Twoja baczność winna być oddana na poradzenie. Z łatwością jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz kierowca winien być odpowiedzialny względem zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, dlatego powinno się powstrzymać się od robienia innych rzeczy.

Stroń od pogaduch przez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki nadto często. Choć to nie wskazane, by w samochodzie słuchać muzyki w trakcie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeżeli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nadmiernie często. Przygotuj listę ukochanych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

Przenigdy nie pij alkoholu w aucie. W ten sposób dochodzi do całego szeregu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą dużo niebezpieczeństw, ale można również stracić prawo jazdy. Jeżeli naprawdę musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie szybkości. Wszyscy wiemy, iż samochód jadący z duża szybkością zwiększa ryzyko wypadków, wobec tego powinno się zawsze przestrzegać ograniczeń prędkości.

Artykuł powstał przy współpracy z pomoc drogowa Zbrosławice